26 października o godz. 17.00 zapraszamy na warsztaty artystycznego cerowania inspirowane japońskimi technikami sashiko&boro - to fantastyczna propozycja zarówno dla początkujących adeptek/ów zmagań z igłą i nitką, a także tych, którzy pierwsze hafciarskie próby mają już dawno za sobą. 🎽 Te bardzo wiekowe techniki (początki sashiko datuje się na XVII wiek!) służyły początkowo do naprawy zniszczonych ubrań, z czasem wyraźnie dążąc do estetyzacji, inspirując przy okazji rzesze twórców na całym świecie.Podczas naszego warsztatowego spotkania będziemy oglądać przykłady prac bazujących na tej technice, porozmawiamy trochę o historii japońskich haftów, ale przede wszystkim wykonamy własne projekty haftów i aplikacji w technice sashiko&boro!
‼️Zabierzcie ze sobą element garderoby, na którym będziecie pracować (może jeansy z dziurą na kolanie? albo koszulę, którą niechcący poplamiliście wigilijnym barszczem? starą dresową bluzę? a może jednak sweter?) wybór należy do Was, pamiętajcie jednak, że najlepiej zacząć od tkanin łatwych w obróbce (len, bawełna, wełna).
‼️Wszystkie materiały potrzebne do wykonania haftów i aplikacji na Waszych ubraniach (igły, nici, nożyczki, tamborki, tkaniny) dostępne będą na miejscu.
‼️Większość materiałów, z których będziemy korzystać, pochodzi z drugiego obiegu - w końcu zasada less waste to drugie imię sashiko&boro!
‼️Rękodzieło łączy pokolenia! Dlatego serdecznie zapraszamy osoby w różnym wieku - matki, córki, wnuczki, ojców, synów, dziadków i kuzynów - wszyscy są mile widziani (potrzebna jest tylko samodzielność w obsłudze igły i nitki). 👩‍👦‍👦
‼️Wejściówki do odebrania w bibliotece‼️

Niektóre nowości w zbiorach

Zamknij menu

Publish modules to the "offcanvas" position.

Wróć na początek strony