Przydatne linki

Filtr
Pokaż # 
Tytuł Odsłony

Odnośnik www.legalnakultura.pl

Baza legalnych źródeł to miejsce, gdzie prezentowane są serwisy, które udostępniają zasoby kulturalne: książki, prasę, muzykę, filmy, fotografię, gry… z poszanowaniem praw twórców. Znajdują się tutaj zarówno serwisy komercyjne, jak i te, które gromadzą zasoby oparte na wolnych licencjach. Legalna Kultura to kampania pozytywna, integruje środowiska twórców i odbiorców kultury. Kształtuje poczucie odpowiedzialności za kulturę w cyfrowej rzeczywistości, promuje korzystanie z legalnych źródeł kultury.

721

Odnośnik www.wbc.poznan.pl

Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa udostępnia elektroniczne wersje najstarszych zabytków piśmiennictwa polskiego, skrypty i podręczniki, wystawy unikatowych zbiorów z kolekcji wielkopolskich. WBC jest wspólną inicjatywą poznańskiego środowiska akademickiego. Uczestnikami projektu są biblioteki naukowe i publiczne Poznania.

615

Odnośnik Roczniki Ziemi Mosińskiej

Ziemia Mosińska to pierwsza lokalna gazeta, która ukazywała się na terenie Gminy Mosina od roku 1986 do 2005. Na jej łamach pojawiały się m. in. artykuły o tematyce historycznej.

649

Odnośnik Polona

Polona to nowoczesny portal, który udostępnia w sieci zbiory Biblioteki Narodowej. Jest narzędziem pozwalającym na powszechne otwarcie dla czytelników skarbca i magazynów Biblioteki Narodowej. Pozwoli również prezentować zbiory innych instytucji kultury.

611

Odnośnik Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” - w ramach projektu eSzkoła Wielkopolska ponad 9000 uczniów z 226 wielkopolskich szkół podstawowych stworzyło zbiór multimedialnych wpisów, poświęconych wybitnym postaciom wywodzącym się z każdej gminy naszego województwa.

585

Odnośnik wolnelektury.pl

Wolne Lektury to biblioteka internetowa, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się już kilka tysięcy utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków, czytanych przez takich aktorów jak: Danuta Stenka, Jan Peszek czy Andrzej Chyra. Wolne Lektury są również dostosowane do używania na urządzeniach mobilnych. Wszystkie utwory zamieszczone w bibliotece Wolne Lektury można zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać, słuchać, ściągać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować.

647